Перепечатка, тиражирование и распространение материалов без официального согласия редакции запрещены.
За достоверность и правдивость опубликованной информации ответственность несут авторы и рекламодатели.
Материалы, присланные на электронные адреса редакции, не рецензируются и не возвращаются.Электронное издание о рыбной ловле
Увага! Нерест Печать E-mail


Шановні рибалки (мешканці  та гості області).

 З настанням весни у людей піднімається настрій і підвищується потяг до спілкування з природою. Водойми звільнившись від криги, притягують до себе відпочиваючих та рибалок. Враховуючи тривалу зиму рибі та іншим ВЖР не позаздриш, але все ж таки вони ці природні явища пережили. Ранньою весною після сходу снігу та поки й ще не з’явилась зелень людям які виїздять на природу чи риболовлю, у погляд потрапляє невтішна реальність зимового відпочинку наших громадян, на водоймах та біля них залишається безліч пляшок та іншого сміття, що призводить до забруднення водойм, та інших негативних наслідків.


 Тому Головне  управління держрибохорони у Хмельницькій області  звертається з проханням до усіх хто спілкується з природою:  не залишайте на берегах річок, ставків після себе сміття та при можливості на місці відпочинку спаліть чи прикопайте той непотріб що залишили до Вас.
Крім того доводимо до Вашого відома те, що з настанням весни у риби починається нерестовий період і в залежності як він пройде, залежить і чисельність риби у наших водоймах.


  Так наказом Головного управління держрибохорони у Хмельницькій області  №26   від 16 березня 2011 року  “Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних живих  ресурсів  у підконтрольних рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області у  2011  році » встановлено такі строки:
 Любительський та спортивний вилов водних живих ресурсів на рибогосподарських водних об’єктах , підконтрольних Головному державному управлінню охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів  та регулювання рибальства у Хмельницькій області  у такі строки:


• В усіх водосховищах з 01 квітня по 10 червня  (включно)2011 року ;
• У всіх інших річках та їх кореневих водах з  01 квітня по 20 травня  (включно) 2011 р, а в придаткових  з  01 квітня по 30 червня (включно )2011 року.
Промисловий вилов водних живих ресурсів  на рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Головному державному управлінню охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів  та регулювання рибальства у Хмельницькій області  у такі строки:
• У Дністровському водосховищі – з 01 квітня по 29 червня  2011р. (включно);
• У водоймі – охолоджувачі Хмельницької АЕС – з 20 березня   по 28 травня   2011 р. (включно);
• Заборонити вилов  раків у всіх рибогосподарських водних об’єктах – з 20 квітня по 29 червня  2011 р. (включно );
 В період нересту дозволяється, як виняток, любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега на спеціально відведених ділянках  для любительської риболовлі, а саме :

Дністровське водосховище:
1.Дністровське водосховище в районі с. Сокіл   1 км. в верх по Дністровському водосховищу;
2.Від с. Панівці до с.Устя ;
3.Від дачного масиву Лука Врублівецька вниз і вверх 1км;
4..В межах  с. Рогізна   ;
5.Від Гораївського водозабору  – до  с. Гораївка;
6. Дністровське водосховище р-н с. Стара Ушиця від спортивної бази до високовольтної лінії.
7. Від с. Пижівка до с. Лоївці;
8.Від с. Березівка  вверх по течії до с. Шибутинці  р. Данилівна;
9. База відпочинку с. Куражин проти течії  1 км.
10. База відпочинку с. Рудківці вниз по течії 2 км; 

Мислятинське водосховище
Від с.  Мислятин до с. Дібровка

р. Бужок
500 м. нижче мосту с. Моломоленці до 500 метрової охоронної зони верховинної споруди ставка “Анаставці верхні”.

Також забороняється в період нересту риби пересування плавзасобів у заборонених для рибальства зонах (за винятком установлених суднових ходів), а на ділянках ,оголошених органами охорони нерестовищами всіх плавучих засобів крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів .
В нерестовий період риба втрачає свою пильність та стає легкою здобиччю для браконьєрів. Тому хочемо застерегти хто займається цією діяльністю, незаконне вилучення водних живих ресурсів , застосування заборонених  знарядь лову та інші порушення Правил любительського та спортивного рибальства, несе за собою адмінвідповідальність.


   Для прикладу наведемо такси по відшкодуванню шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування або знищення водних живих ресурсів , за одну штуку виловленої риби.
Веризуб 340,00 грн.
Марена звичайна 102 грн
Сом 85 грн
Судак,сазан,б.амур,товстолоб,щука,вугор 51 грн
Короп,лящ,білизна,лин,вязь 25,5 грн
Плітка,тараня,синець,підуст,чехоня 10,2 грн
Карась,клепець,окунь,плоскирка,головень 5,1 грн
Миньок 34 грн
Раки 1,7 грн


Органи рибоохорони в свою чергу докладуть максимум зусиль по недопущенню та викриттю випадків браконьєрства на водоймах нашої області
Приємного Вам відпочинку та вдалих рибацьких трофеїв.

LAST_UPDATED2